سفارش تبلیغ
صبا ویژن

سئو و بهینه سازی سایت - ساخت استراتژی seo

 

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو چیست؟

 

SEO     به معنی "بهینه سازی موتورهای جستجو" است. به عبارت ساده ، سئو به معنای روند بهبود سایت شما برای افزایش بازدید آن در زمانی است که افراد محصولات یا خدمات مربوط به کسب و کار شما را در Google     ، Bing  و سایر موتورهای جستجو، جستجو می کنند. هر چه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند ، احتمال جلب توجه و جذب مشتریان احتمالی و موجود به کسب و کار شما بیشتر است.

 

سئو سایت چگونه کار می کند؟

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ از ربات ها برای خزیدن صفحات در وب استفاده می کنند ، از سایتی به سایت دیگر می روند ، اطلاعات مربوط به آن صفحات را جمع آوری کرده و در یک فهرست قرار می دهند. فهرست را مانند یک کتابخانه غول پیکر در نظر بگیرید که در آن کتابدار می تواند کتاب (یا صفحه وب) را جمع آوری کند تا به شما کمک کند دقیقاً آنچه را که در آن زمان به دنبال آن هستید پیدا کنید.

 

در مرحله بعد ، الگوریتم ها صفحات ایندکس را با در نظر گرفتن صدها فاکتور یا سیگنال رتبه بندی ، تجزیه و تحلیل می کنند تا ترتیب صفحات تعیین شود که در نتایج جستجوی یک پرسش ظاهر شوند.

 

بر خلاف تبلیغات پولی ، شما نمی توانید به موتورهای جستجو پولی پرداخت کنید تا رتبه جستجوی ارگانیک بالاتری را بدست آورید ، این بدان معناست که متخصصان SEO باید کار خود را انجام دهند. اینجاست که سئوکاران که وارد می شوند.

 

کیفیت محتوا و تحقیقات کلمات کلیدی از عوامل کلیدی بهینه سازی محتوا هستند و قابلیت خزندگی و سرعت از عوامل مهم معماری سایت هستند. جدول تناوبی SEO که به تازگی به روز شده است همچنین شامل لیستی از روش‌ها است که از بهترین شیوه های SEO نام برده می‌شود. اینها میانبرها یا ترفندهایی هستند که ممکن است برای تضمین رتبه بالا در زمانی که رقابت بین سایت ها پیچیده تر است‌،کافی باشد.

 

الگوریتم های جستجو به گونه ای طراحی شده اند که صفحات مرتبط و معتبر را نشان دهند و تجربه جستجوی کارآمدی را در اختیار کاربران قرار دهند. بهینه سازی سایت و محتوای خود با در نظر گرفتن این عوامل می تواند به رتبه صفحات شما در نتایج جستجو کمک کند.

 

چرا SEO برای بازاریابی مهم است؟

سئو بخش اساسی بازاریابی دیجیتال است زیرا افراد سالانه میلیاردها جستجو انجام می دهند ، اغلب با هدف تجاری برای پیدا کردن اطلاعات در مورد محصولات و خدمات. جستجو اغلب منبع اصلی ترافیک دیجیتال برای مارک ها است و مکمل سایر کانال های بازاریابی است. دید بیشتر و رتبه بالاتر در نتایج جستجو نسبت به رقابت شما می تواند تأثیر مهمی در نتیجه نهایی شما داشته باشد.

 

با این حال ، نتایج جستجو در چند سال گذشته در حال پیشرفت بوده و به کاربران پاسخ ها و اطلاعات مستقیم تری می دهد.

در مجموع ، SEOپایه و اساس یک اکوسیستم بازاریابی جامع است. هنگامی که می فهمید کاربران وب سایت شما چه می خواهند ، می توانید این دانش را در کمپین های خود (پولی و ارگانیک) ، در وب سایت خود ، در ویژگی های رسانه های اجتماعی خود و موارد دیگر پیاده سازی کنید.

 

ما راهنمای موتور جستجو در SEO و اصول اولیه بهینه سازی برای جستجو را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید یک استراتژی محکم برای هدایت ترافیک ارگانیک به سایت خود ایجاد کنید.

 

در راهنمای زیر ، ما این عوامل را عمیق تر توضیح می دهیم و نکات تاکتیکی متخصصان در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو را که به وب سایت شما کمک می کند ، برجسته می کنیم.

 

 

  • انواع عوامل موفقیت موتورهای جستجو: اینها عوامل داخل و خارج صفحه هستند که می توانند بر رتبه بندی جستجوی شما تأثیر بگذارند. ما همچنین تاکتیک های سئو کلاه سیاه را برای جلوگیری از آنها بررسی خواهیم کرد.
  • محتوا و عوامل موفقیت موتورهای جستجو: این عناصر را در نظر داشته باشید تا محتوایی با کیفیت بالا ایجاد کنید که موتورهای جستجو و مخاطبان مورد علاقه شما آن را دوست داشته باشند.
  • معماری سایت و عوامل موفقیت موتورهای جستجو: بیایید به پشت صحنه برویم و جنبه های سایت خود را بررسی کنیم که دسترسی به موتورهای جستجو را آسان کرده و بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد.
  • کد HTML و عوامل موفقیت موتورهای جستجو: برچسب های HTML و داده های ساختار یافته به سازماندهی اطلاعات در سایت شما کمک می کند و به موتورهای جستجو در درک محتوای شما کمک می کند.
  • اعتماد ، اعتبار ، تخصص و رتبه بندی در جستجو: نحوه تعامل کاربران شما با سایت شما ، و همچنین شهرت و اعتبار آن ، به موتورهای جستجو کمک می کند تا تشخیص دهند که آیا ارزش نمایش به کاربران را دارد یا خیر.

 

آژانس تخصصی سئودیجیکو با دارا بودن تیمی از سئوکاران حرفه‌ای کشور، آماده است تا برای سایت شما استراتژی سئو خاص و منطبق با آن را طراحی کرده و آن را عملی کند. هدف ما پیشرفت کسب و کار شماست تا بتوانید بدون دغدغه از سایت خود کسب درآمد کنید. پس با ما همراه باشید.

 

راهنمای مقدماتی برای ایجاد محتوا برای SEO

این متن برای پاسخ به سه سوال طراحی شده است:

 

  1. "محتوای SEO" چیست؟
  2. چه نوع محتوای سئو وجود دارد؟
  3. استراتژی محتوای SEO من چیست؟

اگر سوالی در مورد استراتژی های ایجاد محتوای SEO دارید که من در اینجا به آن پاسخ نمی دهم، در نظرات به من اطلاع دهید تا در اینجا یا در پست وبلاگ آینده به آنها پاسخ بدهم.

بیایید شروع کنیم!


محتوای سئو چیست؟

برای درک منظور بازاریابان از محتوای SEO ، تجزیه این عبارت به اجزای تشکیل دهنده آن مفید است:

 

"SEO" به بهینه سازی موتورهای جستجو یا فرآیند بهینه سازی وب سایت اشاره دارد تا افراد بتوانند به راحتی آن را از طریق موتورهای جستجو مانند Google پیدا کنند.

منظور ما از "محتوا" هرگونه اطلاعاتی است که در وب وجود دارد و می تواند در وب مصرف شود (بیشتر در مورد انواع مختلف محتوا در زیر).

 

بنابراین ، با کنار هم قرار دادن این دو مفهوم، محتوای SEO عبارت است از هر محتوایی که با هدف جذب ترافیک موتورهای جستجو ایجاد شده است.

 

تحقیقات کلمات کلیدی: اگر می خواهید از طریق جستجو ترافیک ایجاد کنید ، بهتر است قبل از شروع به نوشتن ، تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهید. به این ترتیب ، شما می توانید بر کلمات کلیدی که مقدار مشخصی از حجم جستجو برای آنها وجود دارد تمرکز کنید. به عبارت دیگر ، در مورد موضوعاتی بنویسید که افراد در حال حاضر در مورد آنها اطلاعات جستجو می کنند.

بهینه سازی کلمات کلیدی: بدانید در کجا و چگونه از کلمات کلیدی در محتوای خود برای حداکثر قابلیت جستجو استفاده کنید. (SEOMoz یک راهنمای عالی برای بهینه سازی روی صفحه ارائه می دهد.)

سازماندهی محتوا: محتوای سایت شما باید به شیوه ای منطقی سازماندهی شود. این نه تنها برای SEO خوب است ، بلکه به بازدیدکنندگان سایت شما کمک می کند تا سایر مطالب مرتبط را به راحتی پیدا کنند. (هر چه مدت بیشتری در سایت شما بمانند ، بهتر است.)

ارتقاء محتوا: با به اشتراک گذاری مطالب جدید در شبکه های اجتماعی و ایجاد پیوند به محتوای خود (داخلی و خارجی) ، دید محتوای جدیدی را که ایجاد می کنید افزایش دهید.

 

مهم است که به خاطر داشته باشید که اگر ترافیک موتورهای جستجو تنها هدف شما باشد ، احتمالاً نتایج شما آسیب می بیند. به منظور جلب رضایت موتورهای جستجو (که به مرور زمان رتبه های بالایی را به شما پاداش می دهند) و مشتریان احتمالی و بازدیدکنندگان بازگشتی ، باید ارزش خود را فراتر از بهینه سازی موتور جستجو ارائه دهید. سایت هایی که محتوای کم ارزش را تبلیغ می کنند در معرض خطر جریمه شدن توسط Google هستند. آنها همچنین نرخ بازگشت بالا و نرخ تبدیل پایین دارند.

 

انواع محتوای سئو

محتوای SEO می تواند شامل هر یک از موارد زیر باشد:

 

صفحات محصول: یک صفحه محصول خوب می تواند هم به عنوان محتوای SEO و هم به عنوان صفحه فرود PPC عمل کند.

 

پست های وبلاگ : وبلاگ یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد یک جریان منظم از محتوای موثر SEO است. به طور کلی ، پست های وبلاگ بیشتر از صفحات محصول جذاب هستند و احتمال جذب پیوند بیشتر دارند ، بنابراین می توانند راهی عالی برای ایجاد اعتبار برای سایت شما باشند. (به خاطر داشته باشید که وبلاگها بسیار انعطاف پذیر هستند و می توانید از آنها برای میزبانی هر یک از انواع محتوای زیر در این لیست استفاده کنید.)

 

مقالات : به مقاله خبری ، مصاحبه یا بخش مهم فکر کنید. این نوع اصلی محتوا است که در اکثر وب سایت های روزنامه یا مجله پیدا می کنید.

 

لیست ها : یک لیست واقعاً یک نوع مقاله است ، اما چارچوب بندی آن به عنوان یک لیست (مانند "10 راه برای کاهش مبلغ قبض برق" یا "101 دلیل که از Google متنفرم") کار را آسان تر می کند. به نظر می رسد که این نوع عناوین هنگامی که در نتایج جستجو یا در فیدهای رسانه های اجتماعی یافت می شوند ، قابل کلیک تر باشند.

 

راهنماها : راهنما یک محتوای طولانی تر است که نحوه انجام کاری را با جزئیات توضیح می دهد. (راهنماها غالباً در چندین صفحه وب تجزیه می شوند ، اگرچه بهترین عمل این است که به کاربران اجازه دهید در صورت تمایل محتوای طولانی را به صورت یک صفحه مشاهده کنند.) می توانید یک راهنمای کامل در وب سایت خود ارسال کنید ، یا می توانید خلاصه یا گزیده ای را ارسال کنید. این می تواند راه خوبی برای ایجاد سرنخ باشد ، اما به خاطر داشته باشید که قرار دادن دیوار ثبت نام احتمالاً میزان ترافیک SEO را که می توانید به آن راهنما برسانید کاهش می دهد.

 

ویدئوها : به طور کلی تعداد ویدئوها در وب کمتر از صفحات متن است. در نتیجه ، می توان با ایجاد یک ویدیو به جای مقاله ، رتبه بندی در صفحه اول برای کلمه کلیدی رقابتی آسان تر شد. بسته به نوع سایت یا کسب و کاری که اداره می کنید ، فیلم ها

می تواند راهی عالی برای جذب مخاطب باشد. در مورد نحوه استفاده از محصولات خود آموزش های تصویری را در نظر بگیرید. یا فرآیندی را که مربوط به کسب و کار شما است نشان دهید.

 

اینفوگرافیک : اینفوگرافیک یا تصاویر با اندازه بزرگ که حاوی داده های زیادی (اغلب به شکل نمودار) در یک موضوع واحد هستند ، می توانند تعداد زیادی از صفحات و پیوندها را جمع آوری کنند. با این حال ، از آنجا که بسیاری از محتوا در تصویر قرار داده شده است و بنابراین به عنوان متن توسط موتورهای جستجو قابل خواندن نیست ، مهم است که بقیه صفحه را با دقت بهینه سازی کنید.

 

نحوه تدوین استراتژی محتوای SEO

اگر شما به طور تصادفی محتوا را تولید کرده اید و امیدوار هستید و دعا می کنید که برخی از آنها در نهایت رتبه بندی شود ، زمان آن فرا رسیده است که به دنبال استراتژی محتوای SEO روشنی برای وب باشید.

 

در اینجا چهار مرحله برای تعریف و اصلاح استراتژی محتوای SEO وجود دارد:

 

اهداف خود را مشخص کنید

ابتدا اهداف خود را به عنوان یک وب سایت یا تجارت تعیین کنید. آیا به دنبال افزایش فروش از طریق وب سایت خود هستید؟ آیا از طریق تبلیغات از سایت خود درآمد کسب می کنید و بنابراین فقط می خواهید بازدیدکنندگان را افزایش داده و خوانندگان را بازگردانید؟ اهداف شما تعیین می کند که باید بر چه نوع محتواهایی تمرکز کنید.

 

صفحه محصول زیبا و شیک

اگر در درجه اول سعی در فروش محصولات دارید ، تمرکز اصلی شما باید صفحات جذاب و آموزنده محصول باشد که هم برای جستجو و هم برای تبدیل بهینه شده اند. تمرکز ثانویه شما می تواند محتوای مفید وبلاگ باشد که زمان و نحوه استفاده از محصولات شما را نشان می دهد ، و پیوند به آن صفحات در موارد مربوطه (هر چند بهتر است وبلاگ شما کاملاً خود تبلیغاتی نباشد).

اگر سایت شما از یک مدل تبلیغاتی استفاده می کند و هدف جذب خوانندگان جدید از طریق جستجو است ، باید بر محتوای غنی (مانند مقالات طولانی مدت یا منابع ویدئویی آموزنده ، سرگرم کننده یا هر دو) تمرکز کنید.

 

مخاطبان خود را بشناسید

نظرسنجی ها و نرم افزار تجزیه و تحلیل می تواند به شما کمک کند تصویر بهتری از بازدید کننده یا مشتری معمولی خود دریافت کنید. توسعه شخصیت های بازاریابی یا شخصیت هایی که نشان دهنده بازدیدکنندگان و مشتریان ایده آل سایت شما هستند را در نظر بگیرید. سپس به این فکر کنید که آن شخصها به دنبال چه نوع محتوایی هستند.

اگر کسب و کار شما نوجوانان و نوجوانان را هدف قرار می دهد ، ممکن است بخواهید بر روی به روزرسانی های مکرر با متن کمتر و تصاویر و فیلم بیشتر تمرکز کنید. همچنین باید مطمئن شوید که سایت شما برای استفاده در تلفن همراه بهینه و ریسپانسیو شده است.

 

تجزیه و تحلیل و ارزیابی مجدد

به طور مرتب محتوای SEO خود را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید چه چیزی درست کار می کند و چه چیزی نادرست. معیارهای خوب موفقیت و مشارکت شامل نمایش صفحات ، پیوندها ، نظرات (در پست های وبلاگ و برخی از انواع دیگر محتوا) ، اشتراک گذاری اجتماعی (لایک فیس بوک ، توییت ها و غیره) و نرخ تبدیل است. تجزیه و تحلیل شما باید دو هدف داشته باشد:

 

موفقیت های خود را مطالعه کنید تا بتوانید آن استراتژی ها را تکرار کنید - به دنبال الگوها باشید. آیا مخاطبان شما ویدیوها را دوست دارند؟ سپس فیلمهای بیشتری بسازید! تقویم سرمقاله خود را در آینده تنظیم کنید تا بتوانید زمان و تلاش بیشتری را بر انواع محتوایی که واقعاً طنین انداز هستند متمرکز کنید.

برای به روزرسانی و بهبود محتوای سئو قدیمی وقت بگذارید-اگر سعی کرده اید مقاله ای را برای یک کلمه کلیدی خاص بهینه کنید ، اما برای تنوع متفاوت آن کلمه کلیدی ترافیک بیشتری به دست آورده است ، مجدداً وارد شوید و آن را برای کلمه کلیدی جدید بهینه کنید. ممکن است بتوانید با قرار دادن آن کلمه کلیدی در عنوان ، به طور قابل توجهی ترافیک را افزایش دهید.

 

ادامه مطلب : سئو سایت